Drenaż limfatyczny na cellulit

2023-06-01
Drenaż limfatyczny na cellulit

Zastanawiasz się jak zwalczyć cellulit? Czy wiesz, że opcją dającą oczekiwane efekty może okazać się masaż na cellulit w domu? Masaż taki może być wykonany przy użyciu aparatu do drenażu limfatycznego.

Cellulit to problem, który dotyka blisko 80-85% kobiet. Dla wielu z nich cellulit stanowi duży problem natury estetycznej i staje się kłopotem, który często negatywnie wpływa na samoocenę. Dobra wiadomość jest taka, że cellulit można zlikwidować lub wpłynąć na jego redukcję w zaciszu domowym. Jakie są sposoby na cellulit? Doskonałą opcją jest masaż na cellulit, który można wykonać przy użyciu aparatu do masażu uciskowego. W poniższym artykule dowiesz się jak powstaje cellulit, co jest jego przyczyną oraz czy i jak drenaż limfatyczny pomaga w walce z cellulitem.

Cellulit to niewłaściwe ułożenie tkanki tłuszczowej wraz ze zmianami w tkance podskórnej. Cellulit umiejscawia się głównie w miejscach naturalnie charakteryzujących się większą ilością tkanki tłuszczowej, czyli na udach, biodrach, pośladkach, brzuchu i ramionach. Zmiany, czyli nierówna i pofałdowana skóra, mogą być widoczne gołym okiem lub przy ściśnięciu fałdu skóry.

Drenaż limfatyczny na cellulit

Przyczyny powstawania cellulitu są niestety dalej niejasne. Wpływ bez wątpienia ma wiek, płeć oraz czynniki genetyczne, ale także inne czynniki wynikające z trybu życia:

  • niewłaściwa dieta,
  • mała ilość spożywanej wody,
  • zmiany hormonalne,
  • duże wahania wagi,
  • brak aktywności fizycznej,
  • siedzący tryb życia,
  • spożywanie alkoholu,
  • stres

Jak widać są to czynniki, które w większości wpływają na nieodpowiednią cyrkulację krwi oraz wody.

Jaka zatem jest zależność między pracą układu limfatycznego i krwionośnego a powstawaniem cellulitu?

W normalnych warunkach, każdego dnia przez układ limfatyczny przepływają w przybliżeniu cztery litry płynu. Przepływająca po organizmie limfa zbiera toksyny i produkty przemiany materii z całego ciała, a następnie odprowadza je do węzłów chłonnych. Jeżeli funkcjonowanie układu limfatycznego jest zaburzone, toksyny i produkty przemiany materii, zamiast trafić do węzłów chłonnych, wnikają w inne tkanki np. podskórne. Tam wraz z komórkami tłuszczowymi mogą tworzyć złogi, co wpływa na powiększenie się cellulitu.

Oznacza to, że za cellulit częściowo odpowiada niewłaściwe krążenie krwi i limfy, zatem na redukcję cellulitu pozytywnie wpłynie działanie, które przyśpieszy tę cyrkulację.

Doskonałą metodą pomocy w walce z cellulitem jest drenaż limfatyczny zwany też masażem uciskowym, który to wykorzystuje znajomość fizjologii ludzkiego układu krążenia. Jego zadaniem jest usprawnienie przepływu krwi i limfy w organizmie.  

Podczas masażu limfatycznego pod wpływem ucisku limfa odpływa z krytycznych miejsc zastoju w stronę węzłów chłonnych, gdzie następnie poddawana jest filtracji i przekazywana do dalszego obiegu, co jednocześnie przyspiesza metabolizm w tkankach i pozytywnie wpływa na pracę całego organizmu.

Poprawa pracy układu krążenia żylno-limfatycznego dalej pozytywnie wpływa na przyśpieszenie przemiany materii, co zapewnia szybsze spalanie komórek tłuszczowych oraz uelastycznia naszą skórę.

Masaż antycellulitowy w domu

Drenaż limfatyczny pomaga w walce z cellulitem, ale aby efekt był trwały potrzebne jest systematyczne stosowania. Doskonałym rozwiązaniem mogą być tutaj aparaty do masażu uciskowego, które można stosować w warunkach domowych. 

Aparaty do drenażu limfatycznego marki Wellmedico zapewniają bezbolesny i komfortowy zabieg przynosząc ulgę obolałym i zmęczonym nogom oraz wpływając przy tym na jakość i jędrność skóry. Dodatkowo, stosowanie aparatu pozwoli Ci na skuteczną walkę z obrzękami.

W ofercie Wellmedico znajdują się aparaty do presoterapii, które zaspokoją potrzeby każdego użytkownika. Na co zwrócić uwagę poszukując urządzenia do presoterapii? Który model będzie odpowiedni dla Ciebie? Poszukujesz aparatu do masażu uciskowego dla starszej osoby, który będzie wyróżniać prosta i czytelna obsługa? A może zależy Ci na bardziej zaawansowanym rozwiązaniu? Wśród aparatów do drenażu limfatycznego marki Wellmedico znajdują się rozwiązania, które są odpowiednie dla każdego użytkownika. Kliknij w poniższą grafikę i skorzystaj z naszych porad, które przybliżą oraz podsumują występujące różnice i ciesz się efektywnych masażem w swoim domu! 

Wybór aparatu do presoterapii
Zaufane Opinie IdoSell
4.88 / 5.00 41 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-23
urządzenie dotarło już drugiego dnia. Po tygodniu użytkowania jestem bardzo zadowolona.
2024-05-15
ok
pixel